Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Workshop o nelátkových závislostech, Workshop „Zvířata“

Workshop o nelátkových závislostech, Workshop „Zvířata“Datum konání:
9.10.2021

Dne 9. 10. 2021 proběhl v domově workshop o nelátkových závislostech pro II. stupeň ZŠ a studenty SŠ a následně  workshop na téma „Zvířata“ pro děti, které navštěvují MŠ a  I. stupeň ZŠ.

Lektorkou byla paní Iva Sonnbergerová z Českého Krumlova. S  dětmi formou diskuzí a bezpečnou sondou do života člověka popsala problematiku závislosti. Na různých příkladech z běžného života dětem ukázala možná rizika spojená se závislostním chováním a nabídla různé možnosti, jak takové jednání ovlivňovat. Hovořila s dětmi o závislosti na telefonu, internetu, o stalkingu, shopaholicích, kleptománii, anorexii, bulímii, přejídání, nymfománii apod.

Dětem se akce velice líbila, se zájmem se zapojovaly do všech aktivit, velice dobře reagovaly na všechna témata. Mají všeobecný přehled, lektorka Iva je velmi chválila.

 Akce pro naše nejmladší byla nejen poučná, ale i pohybově zaměřená z důvodu jejich neposednosti a značné aktivity.  Paní lektorka děti informovala,  jaká zvířata mohou potkat v lese, ve vodě i na louce. Zvířata jim ukázala na notebooku i na obrázcích, pouštěla jim zvuky zvířat, pomocí lupy si děti prohlédly i živá zvířata – mravence, šneka, slimáka, brouky apod. Také si mikroskopem prohlédly kůrovce. Dětem se akce líbila.

Velice děkujeme paní lektorce a celému týmu Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. v Českém Krumlově za realizaci celé přednášky.