Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > workshopy CPDM, o.p.s. Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov

workshopy CPDM, o.p.s. Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český KrumlovDatum konání:
22.9.2022

CPDM, o.p.s. Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov připravilo workshop „Sexualita“ v rámci celoročního projektu „Zdravý životní styl“ dne 22. 9. 2022 v našem domově.

Přednáška v byla velice přínosná, účastnili se děti z 2. stupně základní školy a studenti středních škol.  Pod vedením paní Ivy  Sonnbergerové  se seznámili  ze základními otázkami ohledně sexuálního života, dospívání, partnerských vztahů, ochrany před otěhotněním, nemocemi,…všichni byli poučeni o rizicích směrem k budoucímu sexuálnímu životu.

Zpětné ohlasy byly pozitivní, děti workshop hodnotily kladně, se zájmem o probíraná témata.

Dne 22. 9. a 23. 9. byly v rámci projektu „Doma na zemi“ také připraveny workshopy pro děti z MŠ a 1.stupně ZŠ pro děti na téma „Hospodářská zvířata“ a „Tvoříme z plastu“.  Dětem byly předávány informace -  jaká zvířata můžeme potkat v lese, ve vodě, na louce? V interaktivním workshopu se děti dozvěděly, jaká zvířata mohou potkat a zahlédnout ve svém okolí. Která zvířata jsou vzácná, chráněná, nebo dokonce ohrožená. Dozvěděly se, kde jaké zvíře žije, čím se živí, jak přichází na svět atd. V rámci aktivity „Tvoříme z odpadu“ si vyrobily několik výrobků plastů, které by jinak skončily na skládce. Dále bylo dětem názorně ukázáno, že i odpad může ještě sloužit dál a může dělat radost a parádu.

 Workshopy děti hodnotily kladně a  se zájmem.

 Velice děkujeme paní Ivě  Sonnbergerové  za realizaci.